انواع بیماری های سالمندان

بیماری های سالمندان
بیماری سالمندان

با گذشت زمان، بدن انسان تحت تاثیر تغییرات فیزیولوژیکی قرار می‌گیرد که باعث کاهش قابل توجه قدرت و عملکرد بدن می‌شود. این تغییرات برای بسیاری از سالمندان به همراه بیماری‌های مختلف همراه است. در این مقاله، به بررسی برخی از بیماری‌های رایج در سالمندان پرداخته می‌شود.


بیماری‌های قلبی-عروقی سالمندان:
بیماری‌های قلبی-عروقی سالمندان مانند نارسایی قلبی، برفکی، افت فشار خون و دیگر بیماری‌های مرتبط با قلب و عروق در سالمندان رایج است. علاوه بر این، سالمندان برای مبارزه با این بیماری‌ها باید به سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب و ورزش منظم توجه کنند.
 
بیماری‌های عصبی:
سالمندان بیشتر در معرض بیماری‌های عصبی هستند. برخی از این بیماری‌ها شامل آلزایمر، پارکینسون و سایر بیماری‌های مرتبط با عصب‌شناسی است. به عنوان مثال، آلزایمر یک بیماری نوروآفتابی است که باعث تخریب سلول‌های مغزی شده و باعث کاهش توانایی حافظه و تفکر می‌شود.
 
بیماری‌های عضلانی-اسکلتی:
سالمندان نسبت به بیماری‌های عضلانی-اسکلتی مستعدتر هستند. این بیماری‌ها شامل آرتروز، اوستئوپروز و سایر بیماری‌های مرتبط با استخوان و مفاصل است. این بیماری‌ها معمولا باعث درد، افت فعالیت فیزیکی و کاهش کیفیت زندگی می‌شود.
 
بیماری‌های چشم:
بعضی از بیماری‌های چشمی مانند کاتاراکت، افتالمی و بیماری‌های مرتبط با قرنیه در سالمندان رایج است. این بیماری‌ها معمولا باعث کاهش دید، سردرد و بروز عوارض جانبی دیگر می‌شود.
 
بیماری‌های کلیوی:
سالمندان نسبت به بیماری‌های کلیوی مستعدتر هستند. این بیماری‌ها شامل افت عملکرد کلیه، سنگ کلیه و سایر بیماری‌های مرتبط با کلیه است. برای پیشگیری از این بیماری‌ها، سالمندان باید به تغذیه مناسب، آب‌خوری منظم و ورزش منظم توجه کنند.
 
با توجه به اینکه سالمندان به بیماری‌های مختلف مستعد هستند، باید به سبک زندگی سالم و پیشگیری از بیماری‌ها توجه کنند. علاوه بر این، پزشک خود را منظماً ملاقات کنید و به دنبال درمان بیماری‌های مرتبط با سن خود باشید.
 
ما در موسسه فرهنگ آرامش آنیل با به کارگیری پزشکان و پرستاران وبهیاران متخصص به شما کمک میکنیم تا بیماری های سالمندان و عزیزان خود را کنترل و درمان کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *