امروزه همه می دانیم و به این درک رسیده ایم که هرکس صدای زندگی خودش را دارد یعنی سلیقه ها باعث شده تا تفاوت هایی ایجاد شود بین کسانی که موسیقی گوش میدهند سالمندان افرادی هستند که در گذشته خود آهنگ هایی شنیده اند که برای شان خاطراتی به همراه دارد سالمند یا بیمار در مورد آن خاطره ها صحبت می کنند و آن را تعریف میکند به چه اتفاق هایی برایشان افتاده است

تقریباً بین همه سالمند ها یک خاطره مشترک است

موسیقی متن نظر سالمند ها در مورد مراسمات آنها و یا سفرهایی که طی آن یک سری ترانه ها را گوش می دادند که برای ایشان هم خوشایند بود و هم مهم که لذت بردن از آن فضا را برایشان دوچندان می کرد پرستار قبل از اینکه به جسم سالمند خود برسد باید به شناخت روح سالمند خود برسد و با او ارتباط بگیرد. همه می‌دانیم که غذای اصلی روح موسیقی است، پس سالمند ها و بیماران را به این آرامش دعوت کنید.

خانواده ها باید بدانند که هیچوقت سالمند یا بیماری نمیخواهد منزوی باشد و گوشه گیری کند، آنها به توجه نیاز دارند.

 هر پرستاری خوب می داند که توجه کردن به آنها اهمیت دادن به وضع و حال سالمند و بیمار چقدر کمک می کند تا یک سالمند یا بیمار روند مساعد روبه بهبودی را به سرعت طی کند و انرژی از دست رفته خودش را دوباره به دست آورده و روحیه خود را بازسازی کند البته موسیقی دلیلی نیست که آنها را مجاب کنید که آرام باشند.

در واقع موسیقی به آنها قدرت انتخاب می دهد که چگونه رفتار کنند ،که چگونه به فکر این بیفتند که خودشان را هرچه سریعتر در دنیای دور از تخت خواب و خانه ببیند، پس مطمئن باشید که سالمند یا بیمار اگر یک روح سالم و آرام داشته باشد این قدرت را پیدا می‌کند که جسم را از وضعیت ناپایدار به حالت پایدار برساند و چه راهی زیباتر و دلنشین تر از گوش کردن به موسیقی.

شخصیت شناسی با موسیقی برای پرستاران

اگر در یک منزل اعضای خانواده ای را مجسم کنید خواهید دید که همه اعضا علایق و سلیقه های مختلفی دارند که هرکدام ممکن است رفتار، اخلاق یا حتی افکارشان با هم فرق داشته باشد.

 هر شخصی به دلایلی که خودش میداند یک موسیقی خاص را می پسندد و آن را مدام زمزمه می کند یا از طریق یک سیستم پخش موزیک برای خودش گوش می دهد این کار به آنها این اجازه را می‌دهد که هر طور که می خواهند سبک زندگی خود را مشخص کنند. افرادی که از موسیقی های پاپ خوششان می آید افراد جوانی هستند که به دنبال یک فراز و نشیب اند که احساس درونی شان را در بر میگیرد و افرادی که موسیقی سنتی گوش می کنند دوست دارند که حال و هوای گذشته های خودشان را دریابند. هر پرستار از نحوه انتخاب موسیقی و گوش کردن موسیقی سالمند خود می تواند تشخیص دهد که سالمند در چه برهه ای است میتواندغمگین باشد یا خوشحال، بگذارید آزادی انتخاب داشته باشند، مجبورشان نکنید زیرا ممکن است شما به عنوان پرستار سالمند،سالمند را در وضعیتی قرار بدهید که بیقرار شوند و سالمند دلتنگ کسانی شود که در حال حاضر در کنار آنها نیستند .

دریابید که آنها شخصیت های خودشان را همچنان دارند و غرورشان نباید به هیچ نحوی شکسته شود پرستار با موسیقی و یا حتی یک دکلمه کتاب شعری که سالمند به یا حتی کودک و بیمارش دوست دارند می تواند شخصیت تند و خشن آنها را به کلی آرام کند که در نتیجه آرامش هر دو طرف یعنی سالمند و بیمار و کودک با پرستار خود حاصل شود.

ذهن قوی در پرستاران

از آنجایی که می دانیم سرچشمه تمام افکار و رفتار و اخلاقیات انسان مغز اوست و هر زمان هر فرمانی که به جسم دهد جسم بدون فوت وقت انجام میدهد.

کمی بازتر به این مسئله نگاه کنیم هر شخصی که در زندگی خود در موقعیتی قرار می گیرد نتیجه انتخاب های خودش است حال این موقعیت بد باشد یا خوب هیچ فرقی ندارد.

انسان ها در هر ثانیه از زندگی خود مشغول فکر کردن درباره حرکت بعدی زندگی روزمره خود هستند و این کار می‌تواند جابجایی یک لیوان چای باشد یا برپاکردن یک کارخانه چای سازی تماماً بسته به انتخاب انسانهاست.

افرادی که ذهن قوی دارند در زندگیشان خیلی قوی حرکت می کند به گونه ای که در هیچ نقطه بدون حرکت نمی ماند و دائماً در حال حرکت کردن هستند، حتی اگر این حرکت کردن اشتباه باشد. پرستاری هم یک شغل مهم و نیازمند داشتن یک ذهن قوی می باشد. هر پرستار در هر لحظه از زندگی خود ممکن است دچار اتفاقاتی بشود که اگر برایش آمادگی نداشته باشد خطراتی پیش می آید و اتفاق هایی رخ می دهد که جبران آن سخت یا ناممکن است به پرستار باید از ذهن قوی برخوردار باشد تا بتواند در بدترین لحظه بهترین عکس العمل را از خود نشان دهد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *